Miejscowość Ruciane – Nida nie liczy zbyt wielu mieszkańców, ale na mazurskiej mapie portów opisywać ją można w samych superlatywach. Ruciane to wraz z Piszem najbardziej położone na południe mariny, w których możliwy jest czarter jachtów

Ruciane ma także tą zaletę, że stosunkowo miło można tu spędzić czas włócząc się po knajpach czy po prostu udać się na krótki spacer na śluzę Guzianka. Obserwowanie tego jak jachty wędrują kilka metrów w  górę bądź w dół zawsze robi wrażenie.

Co ważne, w miejscowości Ruciane Nida możesz się bez problemu zaprowiantować.  Oprócz klasycznych “spożywczaków”, które są w Ruciane m, w Nidzie można zrobić zakupy m.in. w Biedronce czy w Polo Markecie.

Jednak chyba największe walory to fakt, że decydując się na opcję czarter jachtów Ruciane możesz od razu płynąć na jezioro Nidzkie. Jest to naprawdę piękne jezioro.  Szczególnie w południowej części brzegi są naprawdę urokliwe i nie ma tym zbyt wielu żeglarzy (na południe od miejscowości Ruciane – Nida obowiązuje zakaz pływania na silnikach spalinowych, dopuszczalne są jedynie machiny elektryczne).

Ciekawą opcją gdy bierzesz pod uwagę wypoczynek spod znaku czarter jachtów Ruciane jest szybki skok na Śniardwy.  Odkąd oznaczono kamienie,  także trasy do Okartowa i do Pisza żegluga na tym akwenie stała się dużo bezpieczniejsza. Szukający ciszy i spokoju mogą się przebił na jezioro Tyrkło – jest to jeden z piękniejszych zakątków na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich.

Z kolei by dotrzeć do portu Pisz, jeszcze bardziej na południe niż Ruciane – Nida, trzeba pokonać kanał i kolejną śluzę. Ma także swój urok, ale jest polecane tym, którzy mają sporo czasu.

Jeśli wakacje, to czarter jachtów
Ruciane – Nida to najlepszy wybór na początek rejsu.

 

Share →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *